100. Jägerdivision


Embleem 100. Jägerdivision

De 100. Jägerdivision werd geformeerd op 6 juli 1942 uit de 100. Leichte Infanteriedivision. De divisie vocht gedurende het zomeroffensief van 1942 als onderdeel van Heeresgruppe Süd bij de grote Donbocht en Stalingrad. Als onderdeel van het 6. Armee werd de divisie in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 31 januari 1943 gaf de divisie zich in Stalingrad over.

Kommandeur:

Generalleutnant Werner Sanne (10-12-1940 - 31-01-1943)

Chef des Stabes (Ia):

Oberst i. G. Wolfgang Henkel (? - 31-01-1943)

Onderschikking:

Datum: Korps: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus - september 1942

XI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

Oktober - november 1942

LI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

December 1942 - januari 1943

LI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Jäger-Regiment 54
Jäger-Regiment 227
Artillerie-Regiment 83
Verstarken Kroatischen Infanterie-Regiment 369
Aufklärungs-Abteilung 100
Panzerjäger-Abteilung 100
Feldersatz-Bataillon 100
Pionier-Bataillon 100
Divisions-Nachrichten-Abteilung 100
Divisions-Nachschubführer 100
Verpflegungs-Amt 100
Bäcker-Kompanie 100
Sanitäts-Kompanie 100
2. Kranken-Kraftwagen-Zug 100
Feld-Lazarett 100
Feldgendarmerie-Trupp 100

Home