113. Infanteriedivision


Embleem 113. Infanteriedivision

De 113. Infanteriedivision werd geformeerd op 8 juli 1940 uit onder andere een derde van de 15. Infanteriedivision en de 24. Infanteriedivision en Festungsinfanterie-Regiment B op de Truppenübungsplatz Grafenwöhr. De divisie vocht vanaf juli 1941 aan het Oostfront bij Kiev, van december 1941 tot januari 1942 is Servië en van februari 1942 weer aan het Oostfront bij Taganrog en Charkov. Gedurende het zomeroffensief van 1942 maakte de divisie deel uit van Heeresgruppe Süd en vocht het bij Charkov, de grote Donbocht en Stalingrad. Als onderdeel van het 6. Armee werd de divisie in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 2 februari 1943 gaf de divisie zich in Stalingrad over.

Kommandeur:

Generalleutnant Hans-Heinrich Sixt von Arnim (10-05-1942 - 02-02-1943)

Chef des Stabes (Ia):

Oberstleutnant i. G. Theodor Plock (? - 02-02-1943)

Onderschikking:

Datum: Korps: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus - november 1942

VIII. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

December 1942 - januari 1943

VIII. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Februari 1943

XI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 260
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 261
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 268
Artillerie-Regiment 87
Panzerjäger-Abteilung 113
Pionier-Bataillon 113
Nachrichten-Abteilung 113
Divisions-Nachschubführer / Nachschubtruppen 113
Kraftwagen-Werkstatt-Zug 113
Verpflegungs-Amt 113
Bäcker-Kompanie 113
Sanitäts-Kompanie 113
Kranken-Kraftwagen-Zug 113

Home