14. Panzerdivision


Embleem 14. Panzerdivision

De 14. Panzerdivision werd geformeerd op 15 augustus 1940 uit de 4. Infanteriedivision. De divisie lag in Hongarije en vocht in Joegoslavië en vanaf juni 1941 aan het Oostfront bij Cholm, de Don, Rostov, de Mjoes en Charkov. Gedurende het zomeroffensief van 1942 maakte de divisie deel uit van Heeresgruppe Süd en vocht het bij Charkov, de Don, de Kalmoekkensteppe en Stalingrad. Als onderdeel van het 6. Armee werd de divisie in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 31 januari 1943 gaf de divisie zich in Stalingrad over.

Kommandeur:

Generalmajor Ferdinand Heim (01-07-1942 - 01-11-1942)
Oberst Hans Freiherr von Falkenstein (01-11-1942 - 16-11-1942)
Generalmajor Johannes Bässler (16-11-1942 - 26-11-1942)
Oberst ~ Generalmajor Martin Lattmann (m.F.b.) (26-11-1942 - 19-01-1943)
Oberst Günther Ludwig (m.F.b.) (19-01-1943 - 31-01-1943)

Chef des Stabes (Ia):

Oberst i. G. Bernd-Lonid von Pezold (? - 31-01-1943)

Onderschikking:

Datum: Korps: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus - oktober 1942

XXXXVIII. Panzerkorps

4. Panzerarmee

Heeresgruppe B

Kalmoekkensteppe

November 1942

LI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

December 1942 - januari 1943

Reserve

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Panzer-Regiment 36 (Hauptmann ~ Oberstleutnant Willy Langkeit (01-12-1942 - 01-03-1944))
Panzergrenadier-Regiment 103
Panzergrenadier-Regiment 108
Panzerartillerie-Regiment 4
Heeres-Flakartillerie-Abteilung 276
Panzerjäger-Abteilung 4
Nachrichten-Abteilung 4
Divisions-Nachschubführer / Nachschubtruppen 4
Kraftwagen-Werkstatt-Kompanie 4
Kranken-Kraftwagen-Zug 4

Home