16e Luchtleger (16 Vozdoesjnaja Armia)


Het 16e Luchtleger werd geformeerd in augustus 1942. Vanaf 2 september vormde het een onderdeel van het Stalingrad Front en het begon haar operaties op 4 september. Op 1 oktober werd het luchtleger verplaatst naar het Don Front.

Commandant:

Generaal-majoor der luchtstrijdkrachten Pavel S. Stepanov (08-08-1942 - 28-09-1942)
Generaal-majoor ~ luitenant-generaal der luchtstrijdkrachten Sergei I. Roedenko (28-09-1942 - 1945)

Chef-staf:

Kolonel Nikolai G. Belov (05-08-1942 - 30-12-1942)
Generaal-majoor der luchtstrijdkrachten Michail M. Kosych (30-10-1942 - 15-04-1943)

Lid van de militaire raad:

Regimentscommissaris ~ kolonel Aleksei S. Vinogradov (17-09-1942 - 1945)

Ondergeschikte eenheden:

Home