16. Panzerdivision


Embleem 16. Panzerdivision

De 16. Panzerdivision werd geformeerd op 1 november 1940 uit de 16. Infanteriedivision in Wehrkreis VI. De divisie lag in Roemenië en vocht op de Balkan en vanaf juni 1941 aan het Oostfront bij Doebno, Zjitomir, Oeman, Nikolajev, Kiev, Taganrog, de Mjoes en Charkov. Gedurende het zomeroffensief van 1942 maakte de divisie deel uit van Heeresgruppe Süd en vocht het bij Charkov, Artemovsk en Stalingrad. Als onderdeel van het 6. Armee werd de divisie in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 2 februari 1943 gaf de divisie zich in Stalingrad over.

Kommandeur:

Generalleutnant Hans-Valentin Hube (01-11-1940 - 15-09-1942)
Generalleutnant Günther Angern (15-09-1942 - 02-02-1943)

Chef des Stabes (Ia):

Oberstleutnant i. G. Hubert Menzel (? - 02-02-1943)

Onderschikking:

Datum: Korps: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus - november 1942

XIV. Panzerkorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

December 1942

XI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Januari - februari 1943

XI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Panzer-Regiment 2 (Oberst Rudolf Sieckenius (01-05-1941 - 19-01-1943))
Panzergrenadier-Regiment 64
Panzergrenadier-Regiment 79
Panzerartillerie-Regiment 16
Panzer-Pionier-Bataillon 16
Divisions-Nachschubführer / Nachschubtruppen 16
Kraftwagen-Werkstatt-Kompanie 16
Verpflegungs-Amt 16
Sanitäts-Kompanie 16
Kranken-Kraftwagen-Zug 16

Home