21e Leger (21 Armia)


Commandant:

Generaal-majoor Aleksei I. Danilov (22-07-1942 - 1942)
generaal-majoor ~ luitenant-generaal Ivan M. Tsjistjakov (15-10-1942 - 1943)

Chef-staf:

Kolonel ~ generaal-majoor Valentin A. Penkovsky (05-08-1942 - 1943)

Lid van de militaire raad:

Regimentscommissaris Michail M. Stachoersky (31-07-1942 - 1942)
Brigade-commissaris ~ generaal-majoor Pavel I. Krainov (01-09-1942 - 1943)
Regimentscommissaris ~ kolonel G.N. Kasjanenko

Onderschikking:

Ondergeschikte eenheden:

Home