295. Infanteriedivision


Embleem 295. Infanteriedivision

De 295. Infanteriedivision werd geformeerd op 10 februari 1940 op Truppenübungsplatz Bergen. De divisie vocht in België en Frankrijk en vanaf juni 1941 aan het Oostfront bij Vinnitsa, Oeman, Poltava en Artemovsk. Gedurende het zomeroffensief van 1942 maakte de divisie deel uit van Heeresgruppe Süd en vocht het bij Rossotsj en Stalingrad. Als onderdeel van het 6. Armee werd de divisie in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 31 januari 1943 gaf de divisie zich in Stalingrad over.

Kommandeur:

Generalmajor Rolf Wuthmann (02-05-1942 - 16-11-1942)
Oberst Dr. rer. pol. Otto Korfes (m.F.b.) (16-11-1942 - 01-01-1943)
Generalmajor Dr. rer. pol. Otto Korfes (01-01-1943 - 31-01-1943)

Chef des Stabes (Ia):

Oberstleutnant i. G. Helmuth Groscurth (? - ?)
Oberstleutnant i. G. Gerhard Dissel (? - 31-01-1943)

Onderschikking:

Datum: Korps: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus 1942

LI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Rossotsj

September 1942

XIV. Panzerkorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

Oktober - november 1942

LI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

December 1942 - januari 1943

LI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 516
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 517
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 518
Artillerie-Regiment 295
Panzerjäger-Abteilung 295
Pionier-Bataillon 295
Nachrichten-Abteilung 295
Divisions-Nachschubführer / Nachschubtruppen 295
Kraftwagen-Werkstatt-Kompanie 295
Verpflegungs-Amt 295
Bäcker-Kompanie 295
Sanitäts-Kompanie 295

Home