297. Infanteriedivision


Embleem 297. Infanteriedivision

De 297. Infanteriedivision werd geformeerd op 31 januari 1940 in Raum Bruck. De divisie lag in Polen en vocht vanaf juni 1941 aan het Oostfront bij Cholm, Zjitomir, Oeman, Kiev, Poltava en Charkov. Gedurende het zomeroffensief van 1942 maakte de divisie deel uit van Heeresgruppe Süd en vocht het bij de grote Donbocht en Stalingrad. Als onderdeel van het 6. Armee werd de divisie in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 25 januari 1943 gaf de divisie zich in Stalingrad over.

Kommandeur:

Generalleutnant ~ General der Artillerie Max Pfeffer (05-04-1940 - 17-01-1943)
Generalmajor Moritz von Drebber (17-01-1943 - 25-01-1943)

Chef des Stabes (Ia):

Oberst Helmuth Groscurth
Oberstleutnant i. G. Artur Weber (? - 25-01-1943)

Onderschikking:

Datum: Korps: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus 1942

XXIV. Panzerkorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Donbocht

September - november 1942

IV. Armeekorps

4. Panzerarmee

Heeresgruppe B

Stalingrad

December 1942 - januari 1943

IV. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 522 (Oberstleutnant Hellmuth Mäder (05-07-1942 - ?))
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 523
Infanterie-Regiment 524
Artillerie-Regiment 297
Panzerjäger-Abteilung 297
Pionier-Bataillon 297
Nachrichten-Abteilung 297
Divisions-Nachschubführer / Nachschubtruppen 297
Kraftwagen-Werkstatt-Kompanie 297
Verpflegungs-Amt 297
Bäcker-Kompanie 297
Schlächter-Kompanie 297
Veterinär-Kompanie 297
Kranken-Kraftwagen-Zug 297
Feldgendarmerietrupp 297

Home