29. Motorisierte Infanteriedivision


Embleem 29. Infanteriedivision (mot.)

De 29. Motorisierte Infanteriedivision werd geformeerd op 1 oktober 1937 uit de 29. Infanteriedivision. De divisie vocht in Polen en West-Europa en vanaf juni 1941 aan het Oostfront bij Minsk, Smolensk, Brjansk, Orel, Toela en Orel. Gedurende het zomeroffensief van 1942 maakte de divisie deel uit van Heeresgruppe Süd en vocht het in de Oekraïne, bij de Don, Charkov en Stalingrad. Als onderdeel van het 6. Armee werd de divisie in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 31 januari 1943 gaf de divisie zich in Stalingrad over.

Kommandeur:

Generalmajor Max Fremerey (01-05-1942 - 30-09-1942)
Oberst ~ Generalmajor Hans-Georg Leyser (01-10-1942 - 31-01-1943)

Chef des Stabes (Ia):

Oberstleutnant i. G. Friedrich-Wilhelm Meisner (? - 21-01-1943)
Major von Berg (m.F.b.) (21-01-1943 - 31-01-1943)

Onderschikking:

Datum: Korps: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus - september 1942

XXXXVIII. Panzerkorps

4. Panzerarmee

Heeresgruppe B

Stalingrad

Oktober - november 1942

Reserve

4. Panzerarmee

Heeresgruppe B

Stalingrad

December 1942

IV. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Januari 1943

XIV. Panzerkorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Infanterie-Regiment (mot.) 15 (Oberst Walter Wessel)
Infanterie-Regiment (mot.) / Grenadier-Regiment 71
Artillerie-Regiment (mot.) 29
Panzer-Abteilung 129
Panzerjäger-Abteilung 29
Aufklärungs-Abteilung 29 (mot.)
Kradschützen-Bataillon 29
Pionier-Bataillon 29 (mot.) (Major Stein)
Divisions-Nachschubführer / Nachschubtruppen 29
Nachrichten-Abteilung 29

Home