2e Luchtleger (2 Vozdoesjnaja Armia)


Het 2e Luchtleger werd geformeerd op 12 mei 1942 uit de luchtstrijdkrachten van het Brjansk Front. Het luchtleger vocht bij Voronezj en Vorosjilovgrad en maakte vanaf 9 juli deel uit van het Voronezj Front. In november en december ondersteunde het luchtleger de operaties van het Zuidwestelijke Front ten noordwesten van Stalingrad. Vanaf 21 december viel het luchtleger weer onder het Voronezj Front.

Commandant:

Generaal-majoor der luchtstrijdkrachten Stepan A. Krasovsky (05-05-1942 - 10-1942)
Kolonel ~ generaal-majoor der luchtstrijdkrachten Konstantin N. Smirnov (10-1942 - 26-03-1943)

Chef-staf:

Kolonel P.I. Braiko (09-08-1942 - 09-10-1942)
Kolonel N.L. Stepanov (09-10-1942 - 09-04-1943)

Lid van de militaire raad:

Brigade-commissaris ~ generaal-majoor der luchtstrijdkrachten Sergei N. Romazanov (05-05-1942 - 1945)

Ondergeschikte eenheden:

Home