305. Infanteriedivision


Embleem 305. Infanteriedivision

De 305. Infanteriedivision werd geformeerd op 15 december 1940 uit een derde van de 78. Infanteriedivision en van de 296. Infanteriedivision in Raum Ravensburg. De divisie lag in Frankrijk en vocht vanaf mei 1942 aan het Oostfront bij Charkov. Gedurende het zomeroffensief van 1942 maakte de divisie deel uit van Heeresgruppe Süd en vocht het bij de grote Donbocht en Stalingrad. Als onderdeel van het 6. Armee werd de divisie in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 2 februari 1943 gaf de divisie zich in Stalingrad over.

Kommandeur:

Generalmajor Kurt Oppenländer (12-04-1942 - 01-11-1942)
Oberst ~ Generalmajor Bernhard Steinmetz (01-11-1942 - 03-01-1943)
Oberst Dr. Ing. Albrecht Czimatis (03-01-1943 - 02-02-1943)

Chef des Stabes (Ia):

Oberstleutnant i. G. Heinrich Kodré (? - 21-11-1942)
Oberstleutnant i. G. Rudolf-Karl Paltzo (? - 02-02-1943)

Onderschikking:

Datum: Korps: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus - oktober 1942

VIII. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

November 1942

LI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

December 1942 - februari 1943

LI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 576
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 577
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 578
Artillerie-Regiment 305
Panzerjäger-Abteilung 305
Pionier-Bataillon 305
Nachrichten-Abteilung 305
Divisions-Nachschubführer / Nachschubtruppen 305
Kraftwagen-Werkstatt-Kompanie 305
Verpflegungs-Amt 305
Bäcker-Kompanie 305
Schlächter-Kompanie 305
Veterinär-Kompanie 305
Sanitäts-Kompanie 305
Kranken-Kraftwagen-Zug 305

Home