371. Infanteriedivision


Embleem 371. Infanteriedivision

De 371. Infanteriedivision werd geformeerd op 17 februari 1942 op Truppenübungsplatz Beverloo in België. Gedurende het zomeroffensief van 1942 maakte de divisie deel uit van Heeresgruppe Süd aan het Oostfront en vocht het bij de Don, de Kalmoekkensteppe en Stalingrad. Als onderdeel van het 6. Armee werd de divisie in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 26 januari 1943 gaf de divisie zich in Stalingrad over.

Kommandeur:

Generalmajor ~ Generalleutnant Richard Stempel (01-04-1942 - 26-01-1943)

Chef des Stabes (Ia):

Oberstleutnant i. G. Otto-Felix von Amsberg (? - 26-01-1943)

Onderschikking:

Datum: Korps: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus - november 1942

IV. Armeekorps

4. Panzerarmee

Heeresgruppe B

Kalmoekkensteppe, Stalingrad

December 1942 - januari 1943

IV. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 669
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 670
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 671
Artillerie-Regiment 371
Panzerjäger-Abteilung 371
Pionier-Bataillon 371
Nachrichten-Abteilung 371
Divisions-Nachschubführer / Nachschubtruppen 371
Kraftwagen-Werkstatt-Kompanie 371
Verpflegungs-Amt 371
Bäcker-Kompanie 371
Veterinär-Kompanie 371
Sanitäts-Kompanie 371
Kranken-Kraftwagen-Zug 371
Feldgendarmerietrupp 371

Home