376. Infanteriedivision


Embleem 376. Infanteriedivision

De 376. Infanteriedivision werd geformeerd op 21 maart 1942 bij Angoulême in Zuidwest-Frankrijk. Gedurende het zomeroffensief van 1942 maakte de divisie deel uit van Heeresgruppe Süd aan het Oostfront en vocht het bij Charkov, de grote Donbocht en Stalingrad. Als onderdeel van het 6. Armee werd de divisie in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 29 januari 1943 gaf de divisie zich in Stalingrad over.

Kommandeur:

Generalleutnant Alexander Edler von Daniels (01-04-1942 - 29-01-1943)

Chef des Stabes (Ia):

Oberst i. G. Horst Wilutzky (? - 22-01-1943)

Onderschikking:

Datum: Korps: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus 1942

VIII. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Donbocht

September - november 1942

XI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Donbocht

December 1942

XIV. Panzerkorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Januari 1943

VIII. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 672
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 673
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 767 (Oberst Luitpold Steidle)
Artillerie-Regiment 376
Panzerjäger-Abteilung 376
Pionier-Bataillon 376
Nachrichten-Abteilung 376
Divisions-Nachschubführer / Nachschubtruppen 376
Kraftwagen-Werkstatt-Kompanie 376
Verpflegungs-Amt 376
Veterinär-Kompanie 376
Sanitäts-Kompanie 376
Kranken-Kraftwagen-Zug 376
Feldgendarmerietrupp 376

Home