389. Infanteriedivision


Embleem 389. Infanteriedivision

De 389. Infanteriedivision werd geformeerd op 27 januari 1942 op Truppenübungsplatz Milowitz in de buurt van Praag. De divisie vocht vanaf mei 1942 aan het Oostfront bij de Donets en Charkov. Gedurende het zomeroffensief van 1942 maakte de divisie deel uit van Heeresgruppe Süd en vocht het bij de grote Donbocht en Stalingrad. Als onderdeel van het 6. Armee werd de divisie in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 2 februari 1943 gaf de divisie zich in Stalingrad over.

Kommandeur:

Generalmajor Erwin Jänecke (01-02-1942 - 01-11-1942)
Generalmajor Erich Magnus (01-11-1942 - 19-01-1943)
Generalmajor Martin Lattmann (m.F.b.) (19-01-1943 - 02-02-1943)

Chef des Stabes (Ia):

Oberstleutnant i. G. August Dangelmaier (? - 02-02-1943)

Onderschikking:

Datum: Korps: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus 1942

XI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Donbocht

September 1942

VIII. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

Oktober - november 1942

LI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

December 1942 - februari 1943

LI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 544 (Oberst Kolmar von Debschitz)
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 545 (Oberst i. G. Hans Steffler)
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 546 (Oberstleutnant Wilhelm Hartenstein)
Artillerie-Regiment 389
Panzerjäger-Abteilung 389
Pionier-Bataillon 389
Nachrichten-Abteilung 389
Divisions-Nachschubführer / Nachschubtruppen 389
Kraftwagen-Werkstatt-Kompanie 389
Verpflegungs-Amt 389
Bäcker-Kompanie 389
Feldpostamt 389
Kranken-Kraftwagen-Zug 389

Home