39e Garde-Jagerdivisie (39 Gvardeiskaja Strelkovaja Divizia)


De 39e Garde-Jagerdivisie werd opgericht op 2 augustus 1942 uit het 5e Luchtlandingskorps. Na gevochten te hebben bij de Don trok de divisie zich terug naar Stalingrad, waar het het gebied rondom de staalfabriek 'Krasny Oktjabr' ging verdedigen. De divisie was van 12 augustus 1942 tot en met 2 februari 1943 betrokken bij de Slag om Stalingrad. De divisie werd op 31 maart 1943 onderscheiden met de Orde van de Rode Banier.

Commandant:

Generaal-majoor Stepan S. Goerjev (1942 - 1943)

Chef-staf:

Kolonel Netesov (? - 16-08-1942)
Majoor Ionov (16-08-1942 - ?)
Majoor Zalizoek (22-11-1942 - ?)

Onderschikking:

Ondergeschikte eenheden:

112e Garde-Jagerregiment
117e Garde-Jagerregiment
120e Garde-Jagerregiment
87e Garde-Artillerieregiment

Home