3. Motorisierte Infanteriedivision


Embleem 3. Infanteriedivision (mot.)

De 3. Motorisierte Infanteriedivision werd geformeerd in oktober 1940 uit de 3. Infanteriedivision. De divisie vocht vanaf juni 1941 aan het Oostfront bij Leningrad en Moskou. Gedurende het zomeroffensief van 1942 maakte de divisie deel uit van Heeresgruppe Süd en vocht het in de Oekraïne, bij de Don en bij Stalingrad. Als onderdeel van het 6. Armee werd de divisie in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 28 januari 1943 gaf de divisie zich in Stalingrad over.

Kommandeur:

Generalleutnant Helmuth Schlömer (01-04-1942 - 15-01-1943)
Oberst i. G. Jobst Freiherr von Hanstein (m.F.b.) (15-01-1943 - 28-01-1943)

Chef des Stabes (Ia):

Major i. G. Hans-Helmut von Kirchbach und Kirchbach auf Lauterbach (? - 28-01-1943)

Onderschikking:

Datum: Korps: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus 1942

XXIV. Panzerkorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

September 1942

XIV. Panzerkorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

December 1942 - januari 1943

XIV. Panzerkorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 8
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 29
Panzer-Abteilung 103
Artillerie-Regiment 3
Kradschützen-Bataillon 53
Panzerjäger-Abteilung 3
Nachrichten-Abteilung 3
Divisions-Nachschubführer / Nachschubtruppen 3
Bäcker-Kompanie 3
Kraftwagen-Werkstatt-Kompanie 3
Verpflegungs-Amt 3
Sanitäts-Kompanie 3
Kranken-Kraftwagen-Zug 3

Home