44. Infanteriedivision


Embleem 44. Infanteriedivision

De Oostenrijkse 44. Infanteriedivision werd geformeerd op 1 april 1938 uit de Oostenrijkse 2. Infanteriedivision in Wenen. De divisie vocht in Polen en Frankrijk en vanaf juni 1941 aan het Oostfront bij Zjitomir, Kiev en Charkov. Gedurende het zomeroffensief van 1942 maakte de divisie deel uit van Heeresgruppe Süd en vocht het bij Charkov en Stalingrad. Als onderdeel van het 6. Armee werd de divisie in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 28 januari 1943 gaf de divisie zich in Stalingrad over.

Kommandeur:

Generalmajor ~ Generalleutnant Heinrich-Anton Deboi (30-01-1942 - 28-01-1943)

Chef des Stabes (Ia):

Oberstleutnant i. G. Kurt-Werner Radtke (10-08-1941 - 22-01-1943)

Onderschikking:

Datum: Korps: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus - september 1942

LI. Armeekorps

4. Panzerarmee

Heeresgruppe B

Stalingrad

Oktober - november 1942

XI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

December 1942 - januari 1943

VIII. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 131 (Oberst Poppinga, Oberst Walther)
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 132 (Oberstleutnant Walther, Oberst Begemann)
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 134 (Oberst Arthur Boje)
Artillerie-Regiment 96 (Oberstleutnant Petzhold, Major Jiras)
Panzerjäger-Abteilung 46
Pionier-Bataillon 80
Nachrichten-Abteilung 64
Divisions-Nachschubführer / Nachschubtruppen 44
Verpflegungs-Amt 44
Schlächter-Kompanie 44
Sanitäts-Kompanie 44
Kranken-Kraftwagen-Zug 44

Home