5e Tankleger (5 Tankovaja Armia)


Het 5e Tankleger werd geformeerd in juni 1942 als onderdeel van het Brjansk Front. Het leger vocht mee in de regio van Voronezj. Op 29 oktober 1942 werd het leger een onderdeel van het Don Front. In april 1943 werd het leger opgeheven.

Commandant:

Luitenant-generaal Prokofy L. Romanenko (11-1942 - 1942)
Luitenant-generaal Markian M. Popov (28-12-1942 - 1943)

Chef-staf:

Generaal-majoor Aleksei I. Danilov (1942 - 1943)

Lid van de militaire raad:

Divizie-commissaris ~ generaal-majoor Gai L. Toemanjan (1942 - 1943)

Onderschikking:

Ondergeschikte eenheden:

Home