60. Motorisierte Infanteriedivision


Embleem 60. Infanteriedivision (mot.)

De 60. Motorisierte Infanteriedivision werd geformeerd op 8 juli 1940 uit de 60. Infanteriedivision. De divisie lag in Polen en Roemenië en vocht later in Servië. Vanaf juni 1941 vocht de divisie aan het Oostfront bij Zjitomir, Oeman, de Dnjepr, Marioepol, Rostov, de Mjoes, Stalino en Charkov. Gedurende het zomeroffensief van 1942 maakte de divisie deel uit van Heeresgruppe Süd en vocht het bij Charkov, Izjoem en Stalingrad. Als onderdeel van het 6. Armee werd de divisie in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 2 februari 1943 gaf de divisie zich in Stalingrad over.

Kommandeur:

Generalmajor Otto Kohlermann (15-05-1942 - 01-11-1942)
Oberst i. G. ~ Generalmajor Hans-Adolf von Arenstorff-Oyle (m.F.b.) (01-11-1942 - 02-02-1943)

Chef des Stabes (Ia):

Oberst i. G. Ernst-Gottfried Stübichen (? - 02-02-1943)

Onderschikking:

Datum: Korps: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus - november 1942

XIV. Panzerkorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

December 1942

XI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Januari - februari 1943

XI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 92
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 120
Panzer-Abteilung 160
Artillerie-Regiment 160
Kradschützen-Bataillon 160
Panzerjäger-Abteilung 160
Pionier-Bataillon 160
Nachrichten-Abteilung 160
Divisions-Nachschubführer / Nachschubtruppen 160
Kraftwagen-Werkstatt-Kompanie 160
Verpflegungs-Amt 160
Feldpost-Amt 160
Kranken-Kraftwagen-Zug 160

Home