71. Infanteriedivision


Embleem 71. Infanteriedivision

De 71. Infanteriedivision werd geformeerd op 26 augustus 1939 uit Infanteriekommandeur 19 in Hildesheim. De divisie vocht in Frankrijk en Luxemburg en van juni tot augustus 1941 kort aan het Oostfront. Hierna werd de divisie naar België en later Frankrijk verplaatst, maar gedurende het zomeroffensief van 1942 maakte de divisie deel uit van Heeresgruppe Süd aan het Oostfront. De divisie vocht bij Charkov, de grote Donbocht en bij Stalingrad. Als onderdeel van het 6. Armee werd de divisie in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 31 januari 1943 gaf de divisie zich in Stalingrad over.

Kommandeur:

Generalmajor ~ General der Infanterie Alexander von Hartmann (28-03-1941 - 26-01-1943)
Generalmajor Dipl. Ing. Friedrich Roske (m.F.b.) (26-01-1943 - 31-01-1943)

Chef des Stabes (Ia):

Oberst i. G. Hugo-Günther von Below (? - 31-01-1943)

Onderschikking:

Datum: Korps: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus 1942

XXIV. Panzerkorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Donbocht

September - november 1942

LI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

December 1942 - januari 1943

LI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 191
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 194
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 211
Artillerie-Regiment 171
Panzerjäger-Abteilung 171
Pionier-Bataillon 171
Nachrichten-Abteilung 171
Divisions-Nachschubführer / Nachschubtruppen 171
Verpflegungs-Amt 171
Schlächter-Kompanie 171
Kranken-Kraftwagen-Zug 171

Home