76. Infanteriedivision


Embleem 76. Infanteriedivision

De 76. Infanteriedivision werd geformeerd op 26 augustus 1939 uit Infanteriekommandeur 23 in Brandenburg en de 23. Infanteriedivision in Potsdam. De divisie lag in Polen en Roemenië en vanaf juni 1941 vocht het aan het Oostfront bij Jassy, Tiraspol, Krementsjoeg en Artemovsk. Gedurende het zomeroffensief van 1942 maakte de divisie deel uit van Heeresgruppe Süd en vocht het bij de grote Donbocht en Stalingrad. Als onderdeel van het 6. Armee werd de divisie in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 31 januari 1943 gaf de divisie zich in Stalingrad over.

Kommandeur:

Generalmajor ~ Generalleutnant Carl Rodenburg (26-01-1942 - 31-01-1943)

Chef des Stabes (Ia):

Oberst i. G. Günther Breithaupt (? - 31-01-1943)

Onderschikking:

Datum: Korps: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus 1942

XXIV. Panzerkorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Donbocht

September 1942

LI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

Oktober 1942

Reserve

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

November 1942

VIII. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

December 1942 - januari 1943

VIII. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 178
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 203
Infanterie-Regiment / Füsilier-Regiment 230
Artillerie-Regiment 176
Panzerjäger-Abteilung 176
Pionier-Bataillon 176
Nachrichten-Abteilung 176
Divisions-Nachschubführer / Nachschubtruppen 176
Kraftwagen-Werkstatt-Kompanie 176
Verpflegungs-Amt 176
Bäcker-Kompanie 176
Schlächter-Kompanie 176
Veterinär-Kompanie 176
Kranken-Kraftwagen-Zug 176
Feld-Lazarett 176
Feldgendarmerie-Trupp 176
Feldersatz-Bataillon 176

Home