79. Infanteriedivision


Embleem 79. Infanteriedivision

De 79. Infanteriedivision werd geformeerd op 26 augustus 1939 uit Infanteriekommandeur 34 in Idar-Oberstein en de 33. Infanteriedivision, de 34. Infanteriedivision en de 35. Infanteriedivision. De divisie vocht in Frankrijk en vanaf augustus 1941 aan het Oostfront bij Kiev, Charkov en Koepjansk. Gedurende het zomeroffensief van 1942 maakte de divisie deel uit van Heeresgruppe Süd en vocht het bij Staritsa aan de Don, Kalatsj en Stalingrad. Als onderdeel van het 6. Armee werd de divisie in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 9 januari 1943 gaf de divisie zich in Stalingrad over en vloog de divisiestaf uit de Kessel.

Kommandeur:

Generalmajor ~ Generalleutnant Richard Graf von Schwerin (14-01-1942 - 09-01-1943)

Chef des Stabes (Ia):

Oberst i. G. Hans Schwanbeck (? - 09-01-1943)

Onderschikking:

Datum: Korps: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus - september 1942

XVII. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Donbocht

Oktober 1942

Reserve

6. Armee

Heeresgruppe B

Kalatsj

November 1942

LI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

December 1942 - januari 1943

LI. Armeekorps

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 208
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 212
Infanterie-Regiment / Grenadier-Regiment 226 (Oberst Andreas von Aulock)
Artillerie-Regiment 179
Kompanie z.b.V. 179
Radfahr-Abteilung 179
Panzerjäger-Abteilung 179
Pionier-Bataillon 179
Nachrichten-Abteilung 179
Divisions-Nachschubführer / Nachschubtruppen 179
Kraftwagen-Werkstatt-Kompanie 179
Verpflegungs-Amt 179
Bäcker-Kompanie 179
Schlächter-Kompanie 179
Kranken-Kraftwagen-Zug 179

Home