9. Motorisierte Flakdivision


Embleem 9. Motorisierte Flakdivision

De 9. Motorisierte Flakdivision werd geformeerd op 1 september 1941 uit Luftverteidigungs-Kommando 9 in Luftgau Belgien-Nordfrankreich. In januari 1942 werd de divisie naar het zuidelijke deel van het Oostfront verplaatst. Gedurende het zomeroffensief van 1942 maakte de divisie deel uit van Heeresgruppe Süd en was de divisie aangesloten bij het 6. Armee. De divisie werd in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 31 januari 1943 gaf de divisie zich in Stalingrad over.

Kommandeur:

Oberst ~ Generalmajor Wolfgang Pickert (25-06-1942 - 12-01-1943)
Oberst Wilhelm Wolff (12-01-1943 - 28-01-1943)
Oberstleutnant i. G. Richard Haizmann (28-01-1943 - 31-01-1943)

Chef des Stabes (Ia):

Oberstleutnant i. G. Richard Haizmann (? - 31-01-1943)

Onderschikking:

Datum: Korps: Luftflotte: Plaats:

augustus 1942 - februari 1943

I. Flakkorps

Luftflotte 4

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Flakregiment 37 (Oberst Wilhelm Wolff)
Flakregiment 91 (Oberst Dr. Hermann Rudhart, Oberst Fritz Krause)
Flakregiment 104 (Oberstleutnant Dr. Jur. Oskar Schrader, Oberstleutnant Kurt Behrendt, Oberst Lothar Rosenberg)
Luftnachrichten-Abteilung 129

Home