VIII. Armeekorps


Embleem VIII. Armeekorps

Het VIII. Armeekorps werd geformeerd in 1935 uit Heeresdienststelle Breslau. Op 21 augustus 1939 werd het korps gemobiliseerd. Als onderdeel van het 6. Armee werd het korps in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 31 januari 1943 gaf de korpsstaf zich in Stalingrad over.

Kommandierender General:

General der Artillerie ~ Generaloberst Walter Heitz (25-10-1939 - 31-01-1943)

Chef des Generalstabes:

Oberst Friedrich Schildknecht (? - ?)

Korpsarzt:

Oberstarzt ~ Generalarzt Dr. med. Wilhelm Baumeister (15-02-1941 - 16-12-1942)
Oberstarzt Dr. med. Siegfried Müller (? - 17-01-1943)

Onderschikking:

Datum: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus - november 1942

6. Armee

Heeresgruppe B

Stalingrad

December 1942

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Januari 1943

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Onderschikking:

Datum: Ondergeschikte eenheden: Heerestruppen: Korpstruppen:

15 november 1942

113. Infanteriedivision, 76. Infanteriedivision

?

Korps-Nachrichten-Abteilung 48, Korps-Nachschubtruppen 408, Korps-Kartenstelle 408, Feldgendarmerie-Trupp 408

Home