XIV. Panzerkorps


Embleem XIV. Panzerkorps

Het XIV. Panzerkorps werd geformeerd op 21 juni 1942 uit het XIV. Armeekorps (mot.) bij de rivier de Mjoes. Als onderdeel van het 6. Armee werd het korps in november 1942 bij Stalingrad omsingeld. Op 29 januari 1943 gaf de korpsstaf zich in Stalingrad over.

Kommandierender General:

General der Infanterie Gustav von Wietersheim (21-06-1942 - 15-09-1942)
Generalleutnant ~ General der Panzertruppen Hans-Valentin Hube (15-09-1942 - 15-01-1943)
Generalleutnant Helmuth Schlömer (15-01-1943 - 29-01-1943)

Chef des Generalstabes:

Oberst Eberhard Thunert (01-04-1942 - ?)
Müller (? - ?)

Korpsarzt:

Oberstarzt ~ Generalarzt Dr. med. Walter Hanspach (21-06-1942 - 27-08-1942)
Oberstarzt ~ Generalarzt Dr. med. Heinrich Smend (05-09-1942 - 18-12-1942)
Oberstarzt Dr. med. Karl Kindermann (? - ?)

Onderschikking:

Datum: Armee: Heeresgruppe: Plaats:

Augustus - november 1942

6. Armee

Heeresgruppe B

Don, Rostov

December 1942

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

januari 1943

6. Armee

Heeresgruppe Don

Stalingrad

Ondergeschikte eenheden:

Datum: Ondergeschikte eenheden: Korpstruppen:

22 december 1942

3. Infanteriedivision (mot.), 29. Infanteriedivision (mot.)

Korps-Nachrichten-Abteilung 60, Korps-Nachschubtruppen 414

Home