Vasily Vasiljevitsj Boetkov

Vasily Vasiljevitsj Boetkov Vasily Vasiljevitsj Boetkov

Russisch: Василий Васильевич Бутков
Engels: Vasily Vasilyevich Butkov
Duits: Wasily Wasiljewitsch Butkow

Geboren: 29-12-1900
Gestorven: 24-06-1981

Bevorderingen:

Generaal-majoor der tankstrijdkrachten: 03-05-1942
Luitenant-generaal der tankstrijdkrachten: 07-06-1943
Kolonel-generaal der tankstrijdkrachten: 05-1961

Commando's:

Chef Staf 17e Tankdivisie: 1940 - 1940
Chef Staf 5e Gemechaniseerde Korps: 1941 - 1941
Chef Staf Hoofd Tankdirectoraat: 08-1941 - 04-1942
Chef Staf 8e Tankkorps: 19-04-1942 - 08-09-1942
Commandant 8e Tankkorps: 08-09-1942 - 14-09-1942
Commandant 1e Tankkorps: 19-09-1942 - 11-05-1945

Onderscheidingen:

- Medaille van de Gouden Ster (Held van de Sovjet-Unie) (19-04-1945)
- Orde van Lenin (drie keer)
- Orde van de Rode Banier (vier keer)
- Orde van Soevorov 2e Klasse (twee keer)
- Orde van de Rode Ster (twee keer)

Home