Constantin Constantinescu-Claps

Geboren: 1884
Gestorven: 1961

Bevorderingen:

Major:
Locotenent-colonel:
Colonel:
General de brigadă:
General de divizie:
General de corp de armată: 24-01-1942

Commando's:

Commandant 10e Legerkorps: 01-02-1940 - 07-07-1941
Commandant 11e Legerkorps: 07-07-1941 - 09-11-1941
Commandant Roemeense 4e Leger: 09-11-1941 - 10-02-1943
Met pensioen: 10-02-1943

Onderscheidingen:

Home