Filipp Ivanovitsj Golikov

Filipp Ivanovitsj Golikov Filipp Ivanovitsj Golikov Filipp Ivanovitsj Golikov

Russisch: Филипп Иванович Голиков
Engels: Filipp Ivanovich Golikov
Duits: Filipp Iwanowitsch Golikow

Geboren: 28-07-1900, Borisov, provincie Koergan, Rusland
Gestorven: 29-07-1980, Moskou, Sovjet-Unie

Bevorderingen:

Kombrig: 26-11-1935
Korpscommissaris: 31-12-1937
Komkor: 08-01-1938
Luitenant-generaal: 04-06-1940
Kolonel-generaal: 19-01-1943
Leger-generaal: 08-05-1959
Maarschalk van de Sovjet-Unie: 06-05-1961

Commando's:

Commandant Vinnitsa Operationele Groep: 11-1938 - 09-1939
Commandant 6e Leger: 09-1939 - 07-1940
Plaatsvervangend Chef van de Generale Staf: 07-1940 - 10-1941
Hoofd Hoofd-Inlichtingendirectoraat GRU: 1941 - 1941
Hoofd Sovjet-Militaire Missie Londen: 1941 - 1941
Hoofd Sovjet-Militaire Missie Washington: 1941 - 1941
Commandant 10e Reserveleger: 1941 - 1941
Commandant 10e Leger: 10-1941 - 02-1942
Commandant 4e Stootleger: 02-1942 - 04-1942
Opperbevelhebber Brjansk Front (II): 02-04-1942 - 07-07-1942
Opperbevelhebber Voronezj Front: 09-07-1942 - 14-07-1942
Commandant 1e Gardeleger: 08-1942 - 10-1942
Tegelijkertijd, plaatsvervangend opperbevelhebber Zuidoostelijke Front: 1942 - 28-09-1942
Plaatsvervangend opperbevelhebber Stalingrad Front: 28-09-1942 - 10-1942
Plaatsvervangend opperbevelhebber Noordwestelijke Front: 10-1942 - 1942
Tegelijkertijd, hoofd Hoofd-Inlichtingendirectoraat GRU: 10-1942 - 1942
Tegelijkertijd, plaatsvervangend Chef van de Generale Staf: 10-1942 - 1942
Opperbevelhebber Voronezj Front: 22-10-1942 - 28-03-1943
Hoofd Hoofddirectoraat van Cadres: 04-1943 - 1943
Plaatsvervangend Minister van Defensie: 1943 - 1945

Onderscheidingen:

- Orde van Lenin (vier keer: 22-02-1941, 21-02-1945, 20-07-1950, 15-07-1960)
- Orde van de Oktoberrevolutie (22-02-1968)
- Orde van de Rode Banier (vier keer: 20-02-1933, 03-01-1942, 03-11-1944, 20-06-1949)
- Orde van Soevorov 1e Klasse (28-01-1943)
- Orde van Koetoezov 1e Klasse (22-02-1944)
- Orde van de Rode Ster (twee keer: 16-08-1936, 16-07-1970)
- Orde van de Dienst voor het Moederland in de Krijgsmacht van de USSR 3e Klasse (30-04-1975)
- Orde van de Rode Banier van de Arbeid (15-07-1980)
- Orde van de Rode Banier van Militaire Dapperheid (1945) (MongoliŽ)
- Orde van de Rode Banier van Dapperheid in de Strijd (1971) (MongoliŽ)

Home