Ivan Ignatjevitsj Jakoebovsky

Ivan Ignatjevitsj Jakoebovsky Ivan Ignatjevitsj Jakoebovsky

Russisch: Иван Игнатьевич Якубовский
Engels: Ivan Ignatyevich Yakubovsky
Duits: Iwan Ignatjewitsch Jakubowsky

Geboren: 07-01-1912, Zaitsev, regio Mogilev, Wit-Rusland
Gestorven: 30-11-1976

Bevorderingen:

Kolonel: 30-11-1942
Generaal-majoor der tankstrijdkrachten: 20-04-1945
Luitenant-generaal der tankstrijdkrachten: 03-08-1953
Kolonel-generaal: 18-02-1958
Leger-generaal: 27-04-1962
Maarschalk van de Sovjet-Unie: 12-04-1967

Commando's:

Plaatsvervangend commandant 91e Tankbrigade: ?-01-1942 - 01-03-1942
Commandant 91e Zelfstandige Tankbrigade: 01-03-1942 - 05-06-1944
Plaatsvervangend commandant 6e Garde-Tankkorps: ?-06-1944 - ?-04-1945
Plaatsvervangend commandant 7e Garde-Tankkorps: ?-06-1944 - ?-04-1945

Onderscheidingen:

- Medaille van de Gouden Ster (Held van de Sovjet-Unie) (twee keer: 10-01-1944, 23-09-1944)
- Orde van Lenin (vier keer: 10-01-1944, 06-01-1962, 22-02-1968, 06-01-1972)
- Orde van de Rode Banier (vier keer: 21-07-1942, 14-02-1943, 30-08-1944, 21-08-1953)
- Orde van de Rode Ster (06-11-1947)
- Orde van Soevorov 2e Klasse (twee keer: 06-04-1945, 31-05-1945)
- Orde van de Patriottische Oorlog 1e Klasse (21-08-1943)
- Orde voor de Dienst voor het Moederland in de Krijgsmacht van de USSR 3e Klasse (30-04-1975)
- Orde van Soechbaatar (twee keer: 1968, 1971) (MongoliŽ)

Home