Andrei Ivanovitsj Jeremenko

Andrei Ivanovitsj Jeremenko Andrei Ivanovitsj Jeremenko Andrei Ivanovitsj Jeremenko

Russisch: Андрей Иванович Еременко
Engels: Andrei Ivanovich Yeremenko
Duits: Andrei Iwanowitsch Jeremenko

Geboren: 14-10-1892, Markovka, Oekra´ne
Gestorven: 19-11-1970, Moskou, Sovjet-Unie

Bevorderingen:

Kombrig: 17-02-1938
Komkor: 04-11-1939
Luitenant-generaal: 04-06-1940
Kolonel-generaal: 11-09-1941
Leger-generaal: 27-08-1943
Maarschalk van de Sovjet-Unie: 11-03-1955

Commando's:

Commandant 6e Kozakken-Cavaleriekorps: 1937 - 1940
Commandant 3e Gemechaniseerde Korps: 1940 - 1940
Commandant 1e Rode Banierleger: 1940 - 1941
Opperbevelhebber Noord-Kaukasische Militaire District: 1941
Tijdelijk opperbevelhebber Westelijke Front: 30-06-1941 - 02-07-1941
Opperbevelhebber Westelijke Front: 19-07-1941 - 29-07-1941
Opperbevelhebber Brjansk Front: 16-08-1941 - 13-10-1941
Commandant 4e Stoottroepenleger: 1941 - 1942
Opperbevelhebber Zuidoostelijke Front: 07-08-1942 - 30-09-1942
Opperbevelhebber Stalingrad Front (I): 13-08-1942 - 30-09-1942
Opperbevelhebber Stalingrad Front (II): 30-09-1942 - 31-12-1942
Opperbevelhebber Zuidelijke Front: 01-01-1943 - 02-02-1943
Opperbevelhebber Kalinin Front: 25-04-1943 - 20-10-1943
Opperbevelhebber 1e Baltische Front: 20-10-1943 - 19-11-1943
Commandant Onafhankelijke Maritieme Leger: 1944
Opperbevelhebber 2e Baltische Front: 23-04-1944 - 04-02-1945
Opperbevelhebber 4e Oekra´nse Front (II): 26-03-1945 - 31-07-1945

Onderscheidingen:

- Medaille van de Gouden Ster (Held van de Sovjet-Unie) (29-07-1944)
- Orde van Lenin (vijf keer: 22-02-1938, 29-07-1944, 21-02-1945, 13-10-1962, 13-10-1967)
- Orde van de Oktoberrevolutie (22-02-1968)
- Orde van de Rode Banier (vier keer: 15-06-1926, 22-02-1941, 03-11-1944, 20-06-1949)
- Orde van Soevorov 1e Klasse (drie keer: 23-01-1943, 16-05-1944, 23-05-1945)
- Orde van Koetoezov 1e Klasse (22-09-1943)
- Eervolle Wapen van de USSR (22-02-1968)
- Legion of Merit - Chief Commander Grade (Verenigde Staten)

Home