Vasily Ivanovitsj Koeznetsov

Vasily Ivanovitsj Koeznetsov Vasily Ivanovitsj Koeznetsov

Russisch: Василий Иванович Кузнецов
Engels: Vasily Ivanovich Kuznetsov
Duits: Wasily Iwanowitsch Kuznetsow

Geboren: 15-01-1894, Oest-Oesolka, Permsk District, Rusland
Gestorven: 20-06-1964, Moskou, Sovjet-Unie

Bevorderingen:

Kombrig: 17-02-1938
Komdiv: 23-03-1938
Luitenant-generaal: 04-06-1940
Kolonel-generaal: 25-05-1943

Commando's:

Commandant 3e Leger: 1939 - 1941
Tegelijkertijd Opperbevelhebber Vitebsk Legergroep: 1939 - 1941
Commandant 21e Leger: 1941 - 1941
Opperbevelhebber Charkov Militaire District: 1941 - 1941
Commandant 58e Leger: 1941 - 1941
Commandant 1e Stootleger: 1941 - 1942
Commandant 4e Reserveleger: 1942 - 1942
Commandant 63e Leger: 1942 - 11-1942
Commandant 1e Gardeleger: 11-1942 - 11-1942
Commandant 1e Gardeleger: 12-1942 - 12-1943
Plaatsvervangend opperbevelhebber 1e Baltische Front: 15-12-1943 - 03-1945
Commandant 3e Stootleger: 16-03-1945 - 1945

Onderscheidingen:

- Medaille van de Gouden Ster (Held van de Sovjet-Unie) (29-05-1945)
- Orde van Lenin (twee keer)
- Orde van de Rode Banier (vijf keer)
- Orde van Soevorov 1e Klasse (twee keer, o.a. 28-01-1943)

Home