Andrei Grigorjevitsj Kravtsjenko

Andrei Grigorjevitsj Kravtsjenko Andrei Grigorjevitsj Kravtsjenko Andrei Grigorjevitsj Kravtsjenko

Russisch: Андрей Григорьевич Кравченко
Engels: Andrei Grigoryevich Kravchenko
Duits: Andrei Grigorjewitsch Krawtschenko

Geboren: 30-11-1899, Soelimin, Kiev-Regio, Oekra´ne
Gestorven: 18-10-1963

Bevorderingen:

Generaal-majoor der tankstrijdkrachten: 21-07-1942
Luitenant-generaal der tankstrijdkrachten: 07-06-1943
Kolonel-generaal der tankstrijdkrachten: 13-09-1944

Commando's:

Chef-staf 61e Jagerdivisie: 1939 - 1939
Chef-staf 173e Gemotoriseerde Jagerdivisie: 1939 - 1940
Chef-staf 16e Tankdivisie: 06-1940 - 02-1941
Chef-staf 18e Gemechaniseerde Korps: 03-1941 - 09-1941
Commandant 31e Tankbrigade: 09-09-1941 - 10-01-1942
Commandant tankstrijdkrachten 61e Leger: 02-1942 - 03-1942
Chef-staf 1e Tankkorps: 31-03-1942 - 30-07-1942
Commandant 2e Tankkorps: 02-07-1942 - 13-09-1942
Commandant 4e Tankkorps: 18-09-1942 - 07-02-1943
Commandant 5e Garde-Tankkorps: 07-02-1943 - 24-01-1944
Commandant 6e Tankleger: 20-01-1944 - 12-09-1944
Commandant 6e Garde-Tankleger: 12-09-1944 - 1945

Onderscheidingen:

- Medaille van de Gouden Ster (Held van de Sovjet-Unie) (twee keer: 10-01-1944, 08-09-1945)
- Orde van Lenin (twee keer)
- Orde van de Rode Banier (drie keer)
- Orde van Koetoezov 2e Klasse
- Orde van Soevorov 2e Klasse
- Orde van Soevorov 1e Klasse (twee keer)
- Orde van Bogdan Chmelnitsky 1e Klasse

Home