Nikolai Ivanovitsj Krylov

Nikolai Ivanovitsj Krylov Nikolai Ivanovitsj Krylov Nikolai Ivanovitsj Krylov

Russisch: Николай Иванович Крылов
Engels: Nikolai Ivanovich Krylov
Duits: Nikolai Iwanowitsch Krylow

Geboren: 29-04-1903, Galjajevka
Gestorven: 09-02-1972

Bevorderingen:

Kolonel: 17-02-1938
Generaal-majoor: 27-12-1941
Luitenant-generaal: 09-09-1943
Kolonel-generaal: 15-07-1944
Leger-generaal: 18-09-1953
Maarschalk van de Sovjet-Unie: 28-05-1962

Commando's:

Chef-staf Donau Versterkt Gebied: 1941
Chef operaties Kustleger: 1941
Chef-staf Kustleger: 1941 - 1942
Chef-staf 62e Leger: 10-09-1942 - 04-1943
Chef-staf 8e Gardeleger: 1943
Commandant 3e Reserveleger: 1943
Commandant 21e Leger: 07-1943
Commandant 5e Leger: 1943 - 1944
Commandant 5e Leger: 1944 - 1945

Onderscheidingen:

- Medaille van de Gouden Ster (Held van de Sovjet-Unie) (twee keer: 19-04-1945, 08-09-1945)
- Orde van Lenin (vier keer: 08-10-1942, 21-02-1945, 19-04-1945, 28-03-1963)
- Orde van de Oktoberrevolutie (22-02-1968)
- Orde van de Rode Banier (vier keer: 10-02-1942, 04-02-1943, 03-11-1944, 20-06-1949)
- Orde van Soevorov 1e Klasse (04-07-1944)
- Orde van Koetoezov 1e Klasse (28-09-1943)
- Orde van Soechbaatar (1971) (MongoliŽ)

Home