Dmitry Danilovitsj Leljoesjenko

'Generaal Voorwaarts'

Dmitry Danilovitsj Leljoesjenko Dmitry Danilovitsj Leljoesjenko Dmitry Danilovitsj Leljoesjenko

Russisch: Дмитрий Данилович Лелюшенко
Engels: Dmitry Danilovich Lelyushenko
Duits: Dmitry Danilowitsch Leljuschenko

Geboren: 02-11-1901, Novokoeznetsky, Provincie Rostov, Rusland
Gestorven: 20-07-1987, Moskou, Sovjet-Unie

Bevorderingen:

Generaal-majoor: 04-06-1940
Luitenant-generaal: 02-01-1942
Kolonel-generaal: 11-05-1944
Leger-generaal: 08-05-1959

Commando's:

Commandant 3e Tankregiment: 01-1939 - 09-1939
Commandant 39e Zelfstandige Lichte Tankbrigade: 09-1939 - 06-1940
Commandant 1e Gemotoriseerde Jagerdivisie: 06-1940 - 03-1941
Commandant 21e Gemechaniseerde Korps: 11-03-1941 - 23-08-1941
Plaatsvervangend Hoofd Hoofd-Directoraat van Gemechaniseerde- en Tankstrijdkrachten: 08-1941 - 09-1941
Commandant 1e Garde-Jagerkorps: 27-09-1941 - 08-10-1941
Commandant 5e Leger: 11-10-1941 - 17-10-1941
Commandant 30e Leger: 01-11-1941 - 01-11-1942
Commandant 1e Gardeleger: 11-11-1942 - 05-12-1942
Commandant 3e Gardeleger: 05-12-1942 - 13-03-1943
Commandant 3e Gardeleger: 23-08-1943 - 15-02-1944
Commandant 4e Tankleger: 29-03-1944 - 17-03-1945
Commandant 4e Garde-Tankleger: 17-03-1945 - 1945

Onderscheidingen:

- Medaille van de Gouden Ster (Held van de Sovjet-Unie) (twee keer: 07-04-1940, 06-04-1945)
- Orde van Lenin (vier keer)
- Orde van de Oktoberrevolutie
- Orde van de Rode Banier (vier keer)
- Orde van Soevorov 1e Klasse (twee keer)
- Orde van Koetoezov 1e Klasse (twee keer)
- Orde van Bogdan Chmelnitsky 1e Klasse
- Orde van de Patriottische Oorlog
- Held van de Tsjechoslovaakse Republiek (Tsjechoslovakije) (30-05-1970)

Home