Rodion Jakovlevitsj Malinovsky

Rodion Jakovlevitsj Malinovsky Rodion Jakovlevitsj Malinovsky Rodion Jakovlevitsj Malinovsky

Russisch: Родион Яковлевич Малиновский
Engels: Rodion Yakovlevich Malinovsky
Duits: Rodion Jakowlewitsch Malinowsky

Geboren: 23-11-1898, Odessa, Rusland
Gestorven: 31-03-1967, Moskou, Sovjet-Unie

Bevorderingen:

Kombrig: 15-06-1938
Generaal-majoor: 04-06-1940
Luitenant-generaal: 09-11-1941
Kolonel-generaal: 12-02-1943
Leger-generaal: 28-04-1943
Maarschalk van de Sovjet-Unie: 10-09-1944

Commando's:

Instructeur aan de Froenze-Militaire Academie: 1939 - 03-1941
Commandant 48e Jagerkorps: 14-03-1941 - 26-08-1941
Commandant 6e Leger: 09-1941 - 12-1941
Opperbevelhebber Zuidelijke Front (I): 24-12-1941 - 28-07-1942
Commandant Don Operationele Groep: 1942 - 1942
Plaatsvervangend opperbevelhebber Voronezj Front: 1942 - 08-1942
Commandant 66e Leger: 29-08-1942 - 20-10-1942
Plaatsvervangend opperbevelhebber Voronezj Front: 1942 - 11-1942
Commandant 2e Gardeleger: 1942 - 02-02-1943
Opperbevelhebber Zuidelijke Front (II): 02-02-1943 - 22-03-1943
Opperbevelhebber Zuidwestelijke Front (II): 27-03-1943 - 20-10-1943
Opperbevelhebber 3e OekraÔnse Front: 20-10-1943 - 15-05-1944
Opperbevelhebber 2e OekraÔnse Front: 22-05-1944 - 10-06-1945
Opperbevelhebber Transbaikal Front: 12-07-1945 - 01-10-1945

Onderscheidingen:

- Medaille van de Gouden Ster (Held van de Sovjet-Unie) (twee keer: 08-09-1945, 22-11-1958)
- Orde van Lenin (vijf keer: 17-07-1937, 06-11-1941, 21-02-1945, 08-09-1945, 22-11-1948)
- Orde van de Overwinning (26-04-1945)
- Orde van de Rode Banier (drie keer: 22-10-1937, 03-11-1944, 15-11-1950)
- Orde van Soevorov 1e Klasse (twee keer: 28-01-1943, 19-03-1944)
- Orde van Koetoezov 1e Klasse (17-09-1943)
- Orde van Soechbaatar (1961) (MongoliŽ)
- Orde van de Rode Banier van Dapperheid in de Strijd (1945) (MongoliŽ)

Home