Konstantin Konstantinovitsj Rokossovsky

Konstantin Konstantinovitsj Rokossovsky Konstantin Konstantinovitsj Rokossovsky Konstantin Konstantinovitsj Rokossovsky

Russisch: Константин Константинович Рокоссовский
Engels: Konstantin Konstantinovich Rokossovsky
Duits: Konstantin Konstantinowitsch Rokossowsky

Geboren: 21-12-1896, Velikiye Loeki, Rusland
Gestorven: 03-08-1968

Bevorderingen:

Komdiv: 26-11-1935
Generaal-majoor: 04-06-1940
Luitenant-generaal: 11-09-1941
Kolonel-generaal: 15-01-1943
Leger-generaal: 28-04-1943
Maarschalk van de Sovjet-Unie: 29-06-1944
Maarschalk van Polen: 1949

Commando's:

In Goelag: 1937 - 1940
Vrijgelaten: 03-1940
Commandant 5e Cavaleriekorps: 1940
Commandant 9e Gemechaniseerde Korps: 1940 - 1941
Commandant 4e Leger: 1941
Commandant 16e Leger: 1941 - 1942
Plaatsvervangend commandant 20e Leger: 1942
Opperbevelhebber Brjansk Front (II): 14-07-1942 - 27-09-1942
Opperbevelhebber Don Front: 30-09-1942 - 15-02-1943
Opperbevelhebber Centrale Front (II): 15-02-1943 - 20-10-1943
Opperbevelhebber Wit-Russische Front (I): 20-10-1943 - 23-02-1944
Opperbevelhebber 1e Wit-Russische Front (I): 24-02-1944 - 05-04-1944
Opperbevelhebber Wit-Russische Front (II): 06-04-1944 - 16-04-1944
Opperbevelhebber 1e Wit-Russische Front (II): 16-04-1944 - 16-11-1944
Opperbevelhebber 2e Wit-Russische Front (II): 17-11-1944 - 10-06-1945

Onderscheidingen:

- Medaille van de Gouden Ster (Held van de Sovjet-Unie) (twee keer: 29-07-1944, 01-06-1945)
- Orde van Lenin (zeven keer: 16-08-1936, 02-01-1942, 29-07-1944, 21-02-1945, 25-12-1946, 20-12-1956, 20-12-1966)
- Orde van de Overwinning (30-03-1945)
- Orde van de Oktoberrevolutie (22-02-1968)
- Orde van de Rode Banier (zes keer: 23-05-1920, 21-06-1922, 22-02-1930, 22-07-1941, 03-11-1944, 06-11-1947)
- Orde van Soevorov 1e Klasse (28-01-1943)
- Orde van Koetoezov 1e Klasse (27-08-1943)
- Orde van Soechbaatar (1961) (MongoliŽ)
- Orde van de Rode Banier van Militaire Dapperheid (1943) (MongoliŽ)
- Knight Commander of The Most Honourable Order of the Bath (12-07-1945) (Groot-BrittanniŽ)
- Legion of Merit - Chief Commander Grade (Verenigde Staten)

Home