Prokofy Logvinovitsj Romanenko

Prokofy Logvinovitsj Romanenko Prokofy Logvinovitsj Romanenko Prokofy Logvinovitsj Romanenko

Russisch: Прокофий Логвинович Романенко
Engels: Prokofy Logvinovich Romanenko
Duits: Prokofy Logwinowitsch Romanenko

Geboren: 25-02-1897, Romanenki, Provincie Soemsk, Rusland
Gestorven: 10-03-1949, Moskou, Sovjet-Unie

Bevorderingen:

Komdiv: 19-02-1938
Luitenant-generaal: 04-06-1940
Kolonel-generaal: 15-07-1944

Commando's:

Commandant 7e Gemechaniseerde Korps: 1938 - 05-1940
Commandant 34e Jagerkorps: 05-1940 - 06-1940
Commandant 1e Gemechaniseerde Korps: 06-1940 - 01-1941
Commandant 17e Leger: 17-01-1941 - 05-1942
Commandant 3e Tankleger: 05-1942 - 09-1942
Plaatsvervangend opperbevelhebber Brjansk Front: 24-09-1942 - 09-11-1942
Commandant 5e Tankleger: 11-1942 - 12-1942
Commandant 2e Tankleger: 15-01-1943 - 12-02-1943
Commandant 48e Leger: 02-1943 - 15-12-1944
Opperbevelhebber Oost-Siberische Militaire District: 1945 - 1946

Onderscheidingen:

- Orde van Lenin (twee keer)
- Orde van de Rode Banier (vier keer)
- Orde van Soevorov 1e Klasse (twee keer)
- Orde van Koetoezov 1e Klasse (twee keer)

Home