Michail Stepanovitsj Sjoemilov

'Generaal Haast'

Michail Stepanovitsj Sjoemilov Michail Stepanovitsj Sjoemilov Michail Stepanovitsj Sjoemilov

Russisch: Михаил Степанович Шумилов
Engels: Mikhail Stepanovich Shumilov
Duits: Michail Stepanowitsch Schumilow

Geboren: 17-11-1895, Verchnjaja Tetsja, Provincie Koergan, Rusland
Gestorven: 28-06-1975, Sovjet-Unie

Bevorderingen:

Kombrig: 15-06-1937
Generaal-majoor: 04-06-1940
Luitenant-generaal: 31-12-1942
Kolonel-generaal: 20-10-1943

Commando's:

Commandant 11e Jagerkorps: 1938 - 1941
Plaatsvervangend commandant 55e Leger: ? - ?
Plaatsvervangend commandant 21e Leger: ? - ?
Commandant 64e Leger: 30-07-1942 - 05-1943
Commandant 7e Gardeleger: 05-1943 - 1945

Onderscheidingen:

- Medaille van de Gouden Ster (Held van de Sovjet-Unie) (26-10-1943)
- Orde van Lenin (drie keer)
- Orde van de Rode Banier (vier keer)
- Orde van Soevorov 1e Klasse (twee keer)
- Orde van Koetoezov 1e Klasse
- Orde van de Rode Ster
- Orde van de Dienst voor het Moederland in de Krijgsmacht van de USSR 3e Klasse
- Titel "Ereburger van de Heldenstad Stalingrad" (04-05-1970)
- Titel "Ereburger van de Heldenstad Bratislava"

Home