Karl Strecker

Karl Strecker

Geboren: 20-09-1884, Radmannsdorf, West-Pruisen, Duitsland
Gestorven: 10-04-1973, Riezlern, Oostenrijk

Bevorderingen:

Leutnant: 14-03-1905
Oberleutnant: 14-06-1914
Hauptmann: 24-07-1915
Charakter als Major a. D.: 03-01-1920
Polizei-Major: 31-01-1920
Polizei-Oberstleutnant: 02-03-1932
Polizei-Oberst: 01-04-1933
Polizei-Generalmajor: 01-04-1934
Generalmajor: 14-06-1935
Generalleutnant: 01-06-1940
General der Infanterie: 01-04-1942
Generaloberst: 02-02-1943? (Er zijn bronnen die melden dat Strecker over de radio werd bevorderd, maar dit wordt niet bevestigd in officiële bronnen)

Commando's:

Infanteriekommandeur 34: 10-11-1938 - 1939
Kommandeur 79. Infanteriedivision: 01-09-1939 - 12-01-1942
Führerreserve OKH: 12-01-1942 - 02-04-1942
Kommandierender General XVII. Armeekorps (m.F.b.): 02-04-1942 - 12-06-1942
Kommandierender General XI. Armeekorps: 12-06-1942 - 02-02-1943
Krijgsgevangen gemaakt door de Sovjets: 02-02-1943
In Sovjet-krijgsgevangenschap: 02-02-1943 - 09-10-1955
Vrijgelaten: 09-10-1955

Onderscheidingen:

- 1914 Eisernes Kreuz II. Klasse
- 1914 Eisernes Kreuz I. Klasse
- 1939 Spange zum 1914 Eisernes Kreuz II. Klasse
- 1939 Spange zum 1914 Eisernes Kreuz I. Klasse
- Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes (26-10-1941)
- Deutsches Kreuz in Gold (25-01-1943)
- Ehrenkreuz für Frontkämpfer
- Dienstauszeichnung Heer 25 Jahre
- Roemeense Orde 'Mihai Viteazul' III. Klasse (06-11-1942)

Home