Fedor Ivanovitsj Tolboechin

Fedor Ivanovitsj Tolboechin Fedor Ivanovitsj Tolboechin Fedor Ivanovitsj Tolboechin

Russisch: Федор Иванович Толбухин
Engels: Fedor Ivanovich Tolbukhin
Duits: Fedor Iwanowitsch Tolbuchin

Geboren: 16-06-1894, Androniki, Rusland
Gestorven: 17-10-1949, Sovjet-Unie

Bevorderingen:

Kombrig: 28-11-1935
Komdiv: 15-07-1938
Generaal-majoor: 04-06-1940
Luitenant-generaal: 19-01-1943
Kolonel-generaal: 28-04-1943
Leger-generaal: 21-09-1943
Maarschalk van de Sovjet-Unie: 12-09-1944

Commando's:

Chef Staf Transkaukasische Militaire District: 07-1938 - 1941
Chef Staf Transkaukasische Front: 1941
Chef Staf Krim Front: 08-1941 - 03-1942
Plaatsvervangend opperbevelhebber Stalingrad Militaire District: 05-1942 - 07-1942
Commandant 57e Leger: 1942 - 1943
Commandant 68e Leger: 1943
Opperbevelhebber Zuidelijke Front (II): 22-03-1943 - 20-10-1943
Opperbevelhebber 4e Oekra´nse Front: 20-10-1943 - 15-04-1944
Opperbevelhebber 3e Oekra´nse Front: 15-05-1944 - 15-06-1945

Onderscheidingen:

- Medaille van de Gouden Ster (Held van de Sovjet-Unie) (posthuum: 07-05-1965)
- Orde van Lenin (twee keer: 19-03-1944, 21-02-1945)
- Orde van de Overwinning (26-04-1945)
- Orde van de Rode Banier (twee keer: 18-10-1922, 03-11-1944)
- Orde van Soevorov 1e Klasse (twee keer: 28-01-1943, 16-05-1944)
- Orde van Koetoezov 1e Klasse (17-09-1943)
- Orde van de Rode Ster (22-02-1938)
- Volksheld van JoegoslaviŰ (1944)
- Held van de Volksrepubliek Bulgarije (1979)

Home