Aleksandr Michailovitsj Vasilevsky

Aleksandr Michailovitsj Vasilevsky Aleksandr Michailovitsj Vasilevsky Aleksandr Michailovitsj Vasilevsky

Russisch: Александр Михайлович Василевский
Engels: Aleksandr Mikhailovich Vasilevsky
Duits: Aleksandr Michailowitsch Wasilewsky

Geboren: 30-09-1895, Novaja Golsjicha, Rusland
Gestorven: 05-12-1977

Bevorderingen:

Kombrig: 16-08-1938
Komdiv: 05-04-1940
Generaal-majoor: 04-06-1940
Luitenant-generaal: 28-10-1941
Kolonel-generaal: 21-05-1942
Leger-generaal: 18-01-1943
Maarschalk van de Sovjet-Unie: 16-02-1943

Commando's:

Plaatsvervangend Hoofd Operatiesdirectoraat: 1940 - 1941
Plaatsvervangend Chef van de Generale Staf: 1941 - 1942
Hoofd Operaties-Directoraat: 1941 - 1942
Plaatsvervangend Volkscommissaris van Defensie: 1942 - 1943
Chef van de Generale Staf: 26-06-1942 - 20-02-1945
Opperbevelhebber 3e Wit-Russische Front: 20-02-1945 - 26-04-1945
Opperbevelhebber Verre Oosten: 1945

Onderscheidingen:

- Medaille van de Gouden Ster (Held van de Sovjet-Unie) (twee keer: 29-07-1944, 08-09-1945)
- Orde van Lenin (acht keer: 21-05-1942, 29-07-1944, 21-02-1945, 29-09-1945, 29-09-1955, 20-09-1965, 29-09-1970, 29-09-1975)
- Orde van de Overwinning (twee keer: 10-04-1944, 06-09-1945)
- Orde van de Oktoberrevolutie (22-02-1968)
- Orde van de Rode Banier (twee keer: 03-11-1944, 20-06-1949)
- Orde van Soevorov 1e Klasse (28-01-1943)
- Orde van de Rode Ster (1939)
- Orde van de Dienst voor het Moederland in de Krijgsmacht van de USSR 3e Klasse (30-04-1975)
- Orde van Soechbaatar (twee keer: 1966, 1971) (MongoliŽ)
- Orde van de Rode Banier van Militaire Dapperheid (1945) (MongoliŽ)
- Legion of Merit - Chief Commander Grade (Verenigde Staten)

Home