Nikolai Nikolajevitsj Voronov

Nikolai Nikolajevitsj Voronov Nikolai Nikolajevitsj Voronov Nikolai Nikolajevitsj Voronov

Russisch: Николай Николаевич Воронов
Engels: Nikolai Nikolayevich Voronov
Duits: Nikolai Nikolajewitsch Woronow

Geboren: 05-05-1899, Peterburg, Rusland
Gestorven: 28-02-1968, Moskou, Sovjet-Unie

Bevorderingen:

Kombrig: 26-11-1935
Komkor: 20-06-1937
Kolonel-generaal der artillerie: 04-06-1940
Maarschalk der artillerie: 18-01-1943
Hoofd-maarschalk der artillerie: 21-02-1944

Commando's:

Opperbevelhebber van de Artillerie: 1937 - 1940
Plaatsvervangend Hoofd van het Hoofd-Artilleriedirectoraat: 1940
Opperbevelhebber Artillerie Noordwestelijke Front: 1940
Opperbevelhebber Nationale Luchtverdedigings-Strijdkrachten: ? - 1941
Plaatsvervangend Volkscommissaris van Defensie: 07-1941 - 1943
Opperbevelhebber van de Artillerie: 07-1941 - 1950

Onderscheidingen:

- Medaille van de Gouden Ster (Held van de Sovjet-Unie) (07-05-1965)
- Orde van Lenin (zes keer)
- Orde van de Rode Banier (vier keer)
- Orde van de Oktoberrevolutie
- Orde van Soevorov 1e Klasse (drie keer)
- Orde van de Rode Ster

Home