Aleksei Semjonovitsj Zjadov

Aleksei Semjonovitsj Zjadov Aleksei Semjonovitsj Zjadov Aleksei Semjonovitsj Zjadov

Russisch: Алексей Семенович Жадов
Engels: Aleksei Semenovich Zhadov
Duits: Aleksei Semjonowitsch Schadow

Geboren: 30-03-1901, Nikol, provincie Orel, Rusland
Gestorven: 10-11-1977, Moskou, Sovjet-Unie

Bevorderingen:

Generaal-majoor: 04-06-1940
Luitenant-generaal: 27-01-1943
Kolonel-generaal: 25-09-1944
Leger-generaal: 08-08-1955

Commando's:

Commandant 21e Berg-Cavaleriedivisie: 1940 - 1941
Commandant 4e Luchtlandingskorps: 06-1941 - 08-1941
Chef-staf 3e Leger: 08-1941 - 1942
Commandant 8e Cavaleriekorps: 1942 - 1942
Gewond: 1942 - 1942
Commandant 8e Cavaleriekorps: 1942 - 10-1942
Commandant 66e Leger: ?-10-1942 - 05-05-1943
Commandant 5e Gardeleger: 05-05-1943 - 1945

Onderscheidingen:

- Medaille van de Gouden Ster (Held van de Sovjet-Unie) (06-04-1945)
- Orde van Lenin (drie keer)
- Orde van de Rode Banier (vijf keer)
- Orde van Soevorov 1e Klasse (twee keer)
- Orde van Koetoezov 1e Klasse
- Orde van de Rode Ster
- Orde van de Dienst voor het Moederland in de Krijgsmacht van de USSR 3e Klasse

Home