22-06-1941: Slagorde van Heeresgruppe Süd en Luftflotte 4 aan de vooravond van operatie Barbarossa

Heeresgruppe Legers Korpsen Divisies
Heeresgruppe Süd (von Rundstedt) Pz.Grp. 1 (von Kleist) XIV. Arm.Kps. (mot.) (von Wietersheim) 13. Pz.Div. (von Rotkirch und Panthen)
XXXXVIII. Arm.Kps. (mot.) (Kempf) 11. Pz.Div. (Crüwell)
57. Inf.Div. (Blümm)
75. Inf.Div. (Hammer)
III. Arm.Kps. (mot.) (von Mackensen) 14. Pz.Div. (Kühn)
44. Inf.Div. (Siebert)
XXIX. Arm.Kps. (von Obstfelder) 111. Inf.Div. (Stapf)
299. Inf.Div. (Moser)
II. Flk.Kps. (mot.) (Dessloch)
9. Pz.Div. (von Hubicki) (Arm.Res.)
16. Pz.Div. (Hube) (Arm.Res.)
16. Inf.Div. (mot.) (Henrici) (Arm.Res.)
25. Inf.Div. (mot.) (Clössner) (Arm.Res.)
SS-Div. LSSAH (Dietrich) (Arm.Res.)
SS-Div. Wiking (Steiner) (Arm.Res.)
6. Arm. (von Reichenau) XVII. Arm.Kps. (Kienitz) 56. Inf.Div. (von Oven)
62. Inf.Div. (Keiner)
XXXXIV. Arm.Kps. (Koch) 9. Inf.Div. (von Schleinitz)
297. Inf.Div. (Pfeffer)
LV. Arm.Kps. (Vierow) 168. Inf. Div. (Mundt)
213. Sich.Div. (de l'Homme de Courbière)
298. Inf.Div. (Grässner) (Arm.Res.)
11. Arm. (von Schobert) XI. Arm.Kps. (von Kortzfleisch) 76. Inf.Div. (de Angelis)
239. Inf.Div. (Neuling)
XXX. Arm.Kps. (von Salmuth) 198. Inf.Div. (Röttig)
LIV. Arm.Kps. (Hansen) 50. Inf.Div. (Hollidt)
170. Inf.Div. (Wittke)
22. Inf.Div. (von Sponeck) (Arm.Res.)
72. Inf.Div. (Mattenklott) (Arm.Res.)
17. Arm. (von Stülpnagel) XXXXIX. Geb.Arm.Kps. (Kübler) 1. Geb.Div. (Lanz)
68. Inf.Div. (Braun)
257. Inf.Div. (Sachs)
IV. Arm.Kps. (von Schwedler) 24. Inf.Div. (von Tettau)
71. Inf.Div. (von Hartmann)
262. Inf.Div. (Theisen)
295. Inf.Div. (Geitner)
296. Inf.Div. (Stemmermann)
LII. Arm.Kps. (von Briesen) 101. Le. Inf.Div. (Marcks)
444. Sich.Div. (Russwurm)
454. Sich.Div. (Krantz)
97. Le. Inf.Div. (Fretter-Pico) (Arm.Res.)
100. Le. Inf.Div. (Sanne) (Arm.Res.)
99. Le. Inf.Div. (von der Chevallerie) (Hrs.Grp.Res.)

OKH-Reserven

XXXIV. Höh. Kdo. (Metz)

79. Inf.Div. (Strecker)

95. Inf.Div. (Sixt von Arnim)

113. Inf.Div. (Güntzel)

LI. Arm.Kps. (Reinhard)

125. Inf.Div. (Sintzenich)

132. Inf.Div. (Schneckenburger)

4. Geb.Div. (Eglseer)

Luftflotte Korpsen Geschwaders Gruppen
Luftflotte 4 (Löhr) IV. Fliegerkorps (Pflugbeil) Stab/Kampfgeschwader 27 (Ulbricht) I./Kampfgeschwader 27 (Reinhard)
II./Kampfgeschwader 27 (Günzel)
III./Kampfgeschwader 27 (von Beust)
II./Kampfgeschwader 4 (Bühring)
Stab/Jagdgeschwader 77 (Woldenga) II./Jagdgeschwader 77 (Mader)
III./Jagdgeschwader 77 (von Winterfeld)
I. (Jagd)/Lehrgeschwader 2 (Ihlefeld)
3. (F.)/121 (Müller)
V. Fliegerkorps (von Greim) Stab/Kampfgeschwader 51 (Schulz-Heyn) I./Kampfgeschwader 51 (Hahn)
II./Kampfgeschwader 51 (Stadelmaier)
III./Kampfgeschwader 51 (Marienfeld)
Stab/Kampfgeschwader 54 (Höhne) I./Kampfgeschwader 54 (Linke)
II./Kampfgeschwader 54 (Krafft von Delmensingen)
Stab/Kampfgeschwader 55 (Kosch) I./Kampfgeschwader 55 (Kiel)
II./Kampfgeschwader 55 (Dr. Kühl)
III./Kampfgeschwader 55 (Wittmer)
Stab/Jagdgeschwader 3 (Lützow) I./Jagdgeschwader 3 (von Hahn)
II./Jagdgeschwader 3 (Keller)
III./Jagdgeschwader 3 (Oesau)
4. (F.)/121 (Otolski)
Deutsche Luftwaffe in Rumänien (Speidel) Stab/Jagdgeschwader 52 (Trübenbach) III./Jagdgeschwader 52 (Handrik)
Luftwaffengau VII (Breslau) (Waber) Erg.J.Gr. 3 (?)
Erg.J.Gr. 27 (?)
Luftwaffengau XVII (Wien) (Hirschauer) Erg.J.Gr. 77 (?)

Verklaring gebruikte afkortingen

Home